Як захистити свою оселю від плісняви

Переглядів: 21
Низька температура і підвищена вологість – ідеальні умови для розповсюдження плісняви та грибка. Саме тому взимку з цією проблемою стикаються найчастіше, особливо власники холодних та сирих приміщень. Якщо у вашому будинку уже з'явилася пліснява, потрібно обов'язково вжити заходів щодо її видалення. Адже цвіль дуже шкідлива для здоров'я. Тому важливо не тільки видалити наліт з поверхні, в й усунути причини виникнення цвілі. Без цього ефект буде короткочасним.

Власне, основні причини появи грибка та плісняви:

  • надходження вологи через тріщини;
  • малоефективна або недостатня вентиляція;
  • промерзання стін в зимовий період року;
  • висока вологість;
  • протікання труб і сантехнічних приладів.

Квартири на перших поверхах будівлі особливо схильні до поширення цвілі. Додаткова гідроізоляція приміщення - перше, що потрібно зробити, аби позбутися плісняви.

Коли на вулиці сиро, а у приміщенні прохолодно, патогенні мікроорганізми активно поширюються. Протистояти цьому можна регулярним провітрюванням приміщення і установкою індивідуального опалювального приладу.

Слід перевірити всю сантехніку в приміщенні. Можливо, причина криється в трубах, що протікають, або унітазі. Ремонт дозволить усунути несправність, а разом з нею знизити ризик повторної появи цвілі.

 

Як же позбутися набридливої плісняви?

Найбільш простий варіант – зішкребти уражені ділянки. Для роботи вам потрібен всього лише малярський шпатель і терпіння. Єдиний недолік цього способу – тимчасовий ефект. Якщо не вжити додаткових профілактичних заходів, цвіль, найімовірніше, знову з'явиться. Причина в тому, що мікроорганізми вражають не тільки верхній шар стін, але і їх товщу.

Більш надійний спосіб – обробити уражені місця протигрибковими засобами. Гріко пропонує на вибір кілька варіантів засобів для видалення грибка та цвілі:

  • SANIERMITTEL від MGF;
  • SCHIMMELENTFERNER від DUFA;
  • PUMA від SNIEŻKA.

Всі засоби мають сильну біоцидну дію, дезинфікують на глибоко проникають в основу.

SANIERMITTEL від MGF видаляє цвіль і водорості на стінах, стелі, керамічній плитці, звичайних і еластичних швах, кам'яній кладці в будинку, в сауні і басейні. Пошкоджена поверхня не потребує попередньої обробки – засіб можна розбризкувати відразу, на відстані 10-15 см.

SCHIMMELENTFERNER від DUFA видаляє цвіль, мох, водорості на плитках, звичайних і еластичних швах, стінах, стелях, кам'яну кладку, дереві, пластмасі і надгробних каменях. Перед нанесенням, уражену поверхню не потрібно попередньо обробляти – можна відразу наносити засіб на відстані 5 см.

А ось універсальний засіб PUMA від SNIEŻKA призначений для стін та стель. Перед початком роботи, уражену поверхню слід очистити і промити водою. Засіб наносити пензлем.

Якщо пліснява вперто не здається – поверхню слід обробити повторно. Після того, як цвіль повністю зникне з квартири, регулярно вдавайтеся до профілактичних процедур. Слідкуйте за справністю сантехніки, провітрюйте приміщення, та не допускайте підвищеної вологості в домі.

Інші статті